Prvi školski mjuzikl "ROCK SNAŠA"

O predstavi:

„Rock snaša“  mjuzikl je nastao iz ideje mladoga profesora i glazbenika Krune Štrka, koji je nakon prošlogodišnjeg  uspješnog obilježavanja 125. godišnjice Škole, predložio da s učenicima i drugim profesorima škole napravi mali mjuzikl, koji će u sebi povezati ne samo ljubavnu priču primjerenu mladima, već i slavonsku glazbenu tradiciju sa suvremenom rock glazbom. Plod tih nastojanja je kratki mjuzikl „Rock snaša“,  utemeljen na ljubavnoj priči između Luke i Lane, mladića iz grada i djevojke sa sela, koja nakon niza peripetija i puno dobre glazbe završava - naravno - sretno.

Ovim se mjuziklom nastavlja bogata tradicija glazbeno-scenskog izraza koji se njeguje u našoj školi, a jedan od najznačajnijih predstavnika te tradicije bio je upravo Antun Horvat, po kojem škola nosi ime, voditelj više glazbenih sastava. U zadnjih dvadeset godina ta je tradicija dodatno obogaćena nizom scenskih i glazbeno-scenskih nastupa, a kao najzahtjevniji glazbeno-scenski projekti svakako se izdvajaju  dramska igra iz ratne 1992. Božićni san cigančice  u izvedbi dramsko – recitatorske družine Obrtničke škole pod vodstvom  Ivana Balena i Antuna Gvozdanovića te „dramska igra s pjevanjem i pucanjem“ Pavićanske tri kapije (nastala po narodnoj pjesmi đakovačkog kraja) autora Mirka Ćurića izvedena 2005.  te u sklopu obilježavanja Dana Škole 2007.

Vjerujemo da je ova izvedba samo početak i poticaj za još uspješnije glazbeno-scenske produkcije.

Mirko Ćurić

« Kolovoz 2021 »