OBRTNIČKA ŠKOLA ANTUNA HORVATA U SUBOTICI

U sklopu međunarodne suradnje Obrtnička škola Antuna Horvata u posljednjih nekoliko godina uspostavila je veze sa školama iz Nizozemska, Slovenije, Mađarske i Srbije, odnosno Subotice.

Na prvi dan proljeća učenici i nastavnici gostovali su u Subotici na obilježavanju Dana Kemijsko-tehnološke škole. Program je bio u znaku ekologije, odnosno recikliranja u funkciji zaštite čovjekove sredine, što je primjereno radu Obrtničke škole koja je od 2004. u sustavu Međunarodnih eko-škola. Osim prezentacije o radu škole u ekološkim projektima i prigodne izložbe ekoloških programa škole, učenice su nastupile i na modnoj reviji u sklopu svečane akademije. Nogometna momčad se, na prigodnom turniru priređenom u povodu otvaranja novih sportskih terena u školi, ogledala s momčadima iz Subotice i Beograda i zauzela treće mjesto.

Dogovoren je nastavak suradnje dviju škola, a prvi korak će biti prijava na IPA projekte međudržavne suradnje na kojima će svaka škola tražiti pod 50 tisuća eura za opremanje suvremenih tekstilnih radionica.

Zeleno_eko-srce.JPG (442.76 KB)
Suske.JPG (434.46 KB)
Izlozba_u_Subotici.JPG (346.68 KB)

objavio: Sanja Malević   datum: 7. 4. 2011.