Zadnja događanja

Prvi dan proljeća u Subotici

Pet godina traje suradnja naše škole i Kemijsko-tehnološke škole iz Subotice koja je počela pisanjem zajedničkih IPA projekata Europske unije. I ove godine šesnaest učenika i profesora, na prvi dan proljeća sudjelovalo je na obilježavanju njihovog Dana škole.

Naši učenici, a ujedno i zadrugari predstavili su se izložbom proizvoda, modnom revijom, prigodnim recitalom te radionicom izrade suvenira.

Ovogodišnja proslava Dana škole u Subotici, imala je zadanu temu: „Dizajn kod nas i u svijetu“. Učenici domaćini predstavili su se različitim izložbama, radionicama i projektima u učionicama i na hodniku. Sve je bilo puno šarenila i gužve.

Proizvodi naše zadruge, modna revija i recital „Bećarska, sjetna“  uklopili su se u zadanu temu dizajna. Naši zadrugari predstavili su tehniku kaširanja papira i salvetnu tehniku u izradi slika s motivima starog izgleda grada Subotice. Slike smo, naravno poklonili domaćinima.

Učenici zadrugari koji su bili u Subotici su: Zvonimir Jukić 3G/Sl, Josip Bušić 2Sl/T, Matej Kelbas 4Pt1, Gabrijel Kretonić 4Pt1, Marija Franjković 1Pt2, Maja Rakušić 2Sl/T, Iva Knežević 3F, Marija Ilić 2F, Valentina Gregić 2Sl/T i Josip Rakušić 3TM.

Koordinatorica puta bila je prof. Mara Brdar, a poslove oko izložbe, recitala, modne revije i radionice su obavile nastavnica Ivanka Smajo i prof. Dubravka Scharmitzer.

objavio: Dubravka Scharmitzer   datum: 23. 3. 2013.