Zadnja događanja

Dani ljepote i 8. kup Sv.Grgura

Dani ljepote

U organizaciji Feniks kozmetike i Zagrebačkog velesajma 1. ožujka 2013. godine na Zagrebačkom velesajmu održano je natjecanje učenika srednjih strukovnih škola u zanimanju frizer. Osim promocije frizerske struke, cilj natjecanja je razmjena iskustava među učenicima i mentorima. Dani ljepote su ujedno i međunarodni sajam kozmetike, pribora i opreme za frizerske salone.

Moderne frizure kroz Tradicijsko češljanje i Eko-kemiju predstavile su učenice 3F razreda Kristina Blažević, Anamarija Kružić, Natalija Andrijević i Klara Zorić. Učenice su svoje kreacije oblikovale na zadanu temu Orijenta.

Spoj nastave i slobodnih aktivnosti pokazao se opet kao dobitna kombinacija jer su učenice osvojile ekipno četvrto mjesto.

8. kup Sv. Grgura

15. ožujka 2013. godine u Požegi su Hrvatska obrtnička komora i Obrtnička škola, Požega organizirali 8. Kup „Sv. Grgura“, natjecanje učenika iz srednjih škola koja obrazuju ugostiteljska zanimanja. Kuhari, konobari, hotelijersko-turistički tehničari kao i naš učenik agroturistički tehničar, pokazali su svoje znanje i vještine u nekoliko ugostiteljskih disciplina. Učenici su se natjecali u gotovljenju slanog i slatkog jela pred gostom i pravljenju frapea u turmixu, kao i u pripremanju barskih mješavina (koktela). Najzanimljiviji dio natjecanja je bio slobodni stil u pripremanju koktela gdje su boce pune pića poslužile za žongliranje.

Naša škola nema vježbe iz ugostiteljskih predmeta pa su pripreme za natjecanje preuzeli voditelji slobodnih aktivnosti (Kreativni kuhari i Gastro-kreativa) sa zadrugarima.

Učenici, zadrugari koji su predstavljali našu školu su:

Discipline:

Flambiranje slatkog jela: Ramon Di Carlo - 2K i Petar Omazić - 2Pt2

Bezalkoholna mješavina u turmixu: Katarina Šalić - 2K

Zanimljivo je spomenuti da ja Petar Omazić, agroturistički tehničar bio obućen u narodnju nošnju svoga kraja te je svojim izgledom oduševio sve prisutne. Osim snalaženja u ugostiteljskim disciplinama i osvojenim trećem mjestom, učenici su pokazali i ljubav prema tradiciji kao i uključivanje agroturizma u moderne trendove ugostiteljstva.

objavio: Dubravka Scharmitzer   datum: 18. 3. 2013.